שירותי החברה

מהי מנהלת מפתח (תמ"א 38)

מהי מטרתה הבסיסית של תמ"א 38? לשמור עליכם. הדיירים.

מיום אישורה של התוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בשנת 2005, רבים נאחזים בה כמקפצה יזמית כלכלית. אנחנו ב"מרכז העיר" מודעים ליתרונותיה הרבים של התוכנית להתחדשות עירונית, ויחד עם זאת, אנו מקפידים בנחישות להישאר נאמנים למקור – טובת הדייר.

למה תוכנית תמ"א 38 טובה לדיירים?

תוכנית תמ"א 38 מיועדת בעיקר למבנים ובניינים שנבנו עד לשנת 1980, שכן, אלו אינם עומדים בדרישות התקן לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. מעבר לחיזוקו החיוני של המבנה מפני רעידות אדמה, ובכדי להמריץ יזמים ודיירים לממש את ביצוע החיזוק, ניתנה האפשרות ליזם להעניק היתרי בנייה מורחבים ומעטפת שיפורים לבניין.
בין יתר האפשרויות, אישור תמ"א 38 מתיר הוספת קומות ודירות, הגדלת שטח הדירה, הוספת מעלית, חניון ואזורים ציבוריים.

האתגר לדייר

חלק ניכר מן הפרויקטים בתמ"א 38 אינם מתממשים, ורבים מהם גורמים לתסכול ומפח נפש בקרב הדיירים.

מדוע?

עם כל שנה חולפת, ועם ריבוי הפרויקטים בהתחדשות עירונית, כך גם גדלים המורכבות בניהולם ומספר העוסקים בהם. פרויקט התחדשות עירונית כולל מעורבות של גורמים רבים – יזם, קבלן מבצע וקבלני משנה – לכל אחד מהם אינטרס, רצון ומטרה משלו.
בנוסף, פרויקט התחדשות עירונית, פשוט ככל שיהיה, כולל היבטים מורכבים וסבוכים ובהם הנדסה, זכויות משפטיות, מגבלות סטטוטוריות, התניות הנובעות מהרשויות המקומיות ועוד.
חוסר ידע, מחלוקות פנימיות בקרב הדיירים, הטיות וניגוד אנטרסים מהווים חלק עיקרי בהתמהמהותו של הפרויקט, ובביצועו שלא על בסיס האיכות הנדרשת, התקציב ולוחות הזמנים.

הפתרון - ניהול מקצועי אובייקטיבי בגישת "מנהלת מפתח"

חברת "מרכז העיר" מאגדת מנהלת מומחים (ניהול, עו"ד, שמאי, אדריכל ועוד) האחראית על ליווי אובייקטיבי של ועדי בניינים ודיירים במבנים הזכאים לתמ"א 38. 
המנהלת מובילה את הפרויקט בתיאום מלא עם נציגות הדיירים, החל משלב ההתארגנות והתכנון, דרך שלבי הבניה, ועד לסיום הפרויקט ומסירת הדירות (קבלת מפתח).
המנהלת פועלת בשקיפות מלאה, ללא הטיות ועם נאמנות בלעדית לדיירי הבניין.

מה מבצעת "מנהלת מפתח"?

ביציאה לדרך המנהלת תבחן את זכויות הדיירים, תבצע ניתוח כלכלי, תציע לאישורם תכנית פרויקט מיטבית וכדאית, תנהל מכרז מול יזמים, תבחר יחד עם נציגות הדיירים את היזם המיטבי.
בשלב הביצוע תפקח המנהלת על איכות הביצוע, עמידה קפדנית בלוחות זמנים ותדאג לליווי הדיירים ולהעברת מידע באופן שוטף עד לסיום הפרויקט ומסירת הדירות.

נושאים נוספים: פינוי בינוי | ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה | תמ׳׳א 38 2 ניהול קבוצות רכישה

לבדיקת היתכנות וקביעת פגישה ראשונית,
ללא עלות וללא התחייבות >