עורך דין תמ׳׳א 38 – כך לא מתקשים עם הבירוקרטיה

עורך דין דיירים בתמ"א 38 – והדייר מוגן בירוקרטיה רבה אשר כרוכה בביצועה של תכניות ממשלתיות כמו תמ"א 38 עלולה להפוך את מימוש התכנית לדבר

בירוקרטיה רבה אשר כרוכה בביצועה של תכניות ממשלתיות כמו תמ"א 38 עלולה להפוך את מימוש התכנית לדבר מאוד בעייתי ומעיק בעבור רבים מאתנו. לאור זאת חשוב לוודא כי ניגשים להתמודד עם התכנית ובצורה הנכונה ביותר שישנה. עליכם יהיה להיעזר כבר מהרגע הראשון בשירותיו של עורך דין המתמחה בתמ"א 38 וזאת על מנת שיסייע לממש את התכנית בדיוק לפי הדרישות הממשלתיות וללא פגם במהלך הדרך. עורך הדין ייצג את הדיירים לכל אורך הדרך – מתהליך התכנון, דרך תהליך הבניה ועד לרישום הבית המשותף וקבלת המפתח לדירה.

עורך דין תמ"א 38 – כיצד הוא יסייע לכם?

יתרונותיו של עורך דין דיירים המתמחה בתמ"א 38 יבואו לידי ביטוי בעצם היותו מסוגל לספק ללקוחות שלו שקט נפשי בכל הנוגע למימוש הפרויקט. כלומר עורך הדין יוכל לדאוג לכך שהפרויקט יבוצע בדיוק לפי התכניות שנקבעו מראש בדגש לחוק המכר – בהיבט המפרט (המוגדר בחוק המכר), ערבויות מסוגים שונים (ביצוע, שכ"ד, מיסים ועוד…), עמידות הקבלן הנבחר ומסגולות ביצוע (הסכם תמ"א 38 מול היזם), התמודדות עם דייר סרבן, מניעת הטיות והטבות לחלק מהדיירים וזאת לצד היותו מסוגל לוודא כי קבלן הבנייה יהיה אמון על הבנייה ויעשה את עבודתו ללא שום פגם ולכשתתעורר בעיה ידע לפתור זאת מהר ונכון ואם לא תהיה ברירה גם בייצוג משפטי. עורך דין דיירים טוב, ידע לפתור ולגשר גם על קונפליקטים ופערים בין הדיירים לבין עצמם, וידוא זכויות קנייניות של הדיירים, חבויות מס ועוד. עורך הדין ילווה אתכם לפני תחילתו של הפרויקט ולאחר סיומו והוא יבטיח כי הוא יתקיים בדיוק כפי שאתם מצפים שיהיה.

איך בוחרים עו"ד דיירים טוב?

מספר כללי אצבע פשוטים וברורים – ראשית ניסיון והבנה בתחום, כמו-כן, המלצות קודמות הן משמעותיות מאוד ובשאיפה מומלץ לדבר עם דיירים בפרויקטים שהסתיימו וייוצגו על ידו. הימנעו מבחירת עו"ד שהגיע מטעם היזם או הומלץ על ידו, זכרו שליזם ולדיירם יש ניגוד אינטרסים מובהק, ועל כך כתבנו לא מעט במאמרים קודמים באתר. מעבר לכך עו"ד יעמוד לא מעט פעמים בהתמודדות קשה מול היזם והקבלן (מפרט, לו"ז, שחרור ערבויות, דחיית זמנים ועוד..) ועליכם לדעת שההמלצות שלו הן המטיבות אתכם ביותר. עו"ד דיירים טוב חושב על הדיירים  נותן להם קשב וייעוץ ושקיפות מלאה הרבה לפני שהוא חושב על EXIT מהעסקה ולצערנו יש לא מעט עורכי דין שרואים בתמ"א 38 כר פורה להתעשרות על חשבון זכויות הדיירים. בשורה התחתונה – אמון! אם יש לכם ספק קל שבקלים – זהו לא עורך הדין המתאים לכם.

מרכז העיר נדל"ן – מנהלת "מפתח" תמ"א 38

מררכז העיר מציעה ייזום פרויקטים גם בגישת "מנהלת מפתח" ועורך דין הדיירים הוא מרכיב משמעותי במנהלת. המנהלת כוללת את כל הגורמים הרלוונטים לניהול פרויקט הבניה מטעם הדיירים ובניהם המנהל, המהנדס, האדריכל, השמאי, המפקח וכמובן עורך הדין. כל אלה עובדים כמקשה אחת בשלב תכנון הפרויקט ועד בחירת היזם ועומדים כמקשה אחת מול היזם בייצוג הדיירים על מנת לוודא עמידה בכל תנאי התכנון, המפרט, האיכות, החוק, הבטיחות, והלו"ז של הפרויקט.

מאמרים נוספים
שעשויים לעניין אותך